pomoc psychologa online

Czy psycholog i psychiatra online to dobry pomysł?

Życie codzienne

Rozmowa przez internet

Rozwój technologiczny można zaobserwować praktycznie w każdej sferze życia. Musimy przyzwyczajać się do nowych technologii, nawet w najbardziej tradycyjnych kwestiach, takich jak spotkanie z prawnikiem, zajęcia z logopedą, korepetycje czy właśnie pomoc psychologiczna lub psychiatryczna. Choć często będzie nam bardzo ciężko przełamać się i skorzystać z takiego rozwiązania, podczas podejmowania decyzji powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy takiej formy spotkań.

Przełamanie wstydu

Wizyta u psychologa i psychiatry często kojarzy nam się źle. Wstydzimy się swoich problemów, żyjemy mitem, który mówi, że po pomoc sięgają jedynie osoby chore. Obawa przed wizytą, to także obawa bycia zobaczonym przez innych pacjentów w gabinecie, czy niewygodne pytania od bliskich i przyjaciół, ciekawych co robimy, kiedy znikamy z pola widzenia na godzinę tygodniowo. Warto uświadomić sobie, że każda forma spotkania z psychologiem to nasza prywatna decyzja, na którą nie powinni mieć wpływu inni. Rozmowa ze specjalistą nie jest również powodem do wstydu, czasami może odmienić życie i zdjąć z barków spory ciężar. Jeśli jednak problem z pójściem do gabinetu psychologa i psychiatry wydaje się za dużym wyzwaniem, może warto skorzystać z pomocy online?

Zdrowa yerba mate

un-mate.pl

Zalety i wady terapii przez internet

Psycholog i psychiatra online – ciężko pokusić się o wymianę jednoznacznych wad takiego rozwiązania, jedyna różnica polega na tym, że rozmowa nie odbywa się w gabinecie, tylko z użyciem kamery internetowej. Większość minusów skupia się więc dookoła tego zagadnienia. Niektórzy mogą czuć się dziwnie mówiąc w stronę komputera, zamiast żywej osoby siedzącej naprzeciwko. Minusem może być również znalezienie odpowiedniego miejsca na rozmowę. Mogą pojawić się również prozaiczne problemy, takie jak kiepskie łącze internetowe czy słaba jakość dźwięku i obrazu. Odsuwając na chwilę na bok takie niedogodności, psycholog czy psychiatra online to rozwiązanie, które ma również ogromnie dużo plusów. Przede wszystkim łatwiej znaleźć czas na spotkanie. Nie musimy martwić się dojazdem, zyskujemy czas. Jeśli opanował nas wstyd przed innymi pacjentami lub obawa, że ktoś zaobserwuje jak wchodzi do gabinetu, spotkanie przez internet również pomaga w tym problemie. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest możliwość skorzystania z pomocy swojego psychologa i psychiatry wszędzie. Ma to zastosowanie nie tylko wtedy, kiedy mieszkamy w oddali od dużego miasta i ciężko jest znaleźć dobrego specjalistę. Może firma wysyła nas cały czas na służbowe wyjazdy, które od zawsze blokowały możliwość podjęcia terapii? Jeśli zastanawiacie się, czy spotkać się z psychiatrą lub psychologiem online, spróbujcie, jest to rozwiązanie, które niesie za sobą dużo plusów.

Następny tekst: https://mojabrodnica.pl/jak-dbac-o-forme-w-domu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *