Jaki termometr do mierzenia gorączki?

Zdrowie

W każdym domu powinien się znaleźć precyzyjnie mierzący temperaturę ciała termometr. Wybór na rynku jest jednak spory, ponieważ producenci wprowadzają nowe możliwości, chociaż zdecydowanie lepiej jest się opierać na sprawdzonych produktach. Najpopularniejszym modelem w polskich domach są termometry szklane, w których znajduje się gal lub też alkohol (rtęć została wycofana w związku z niebezpiecznymi właściwościami dla ludzkiego zdrowia). To niedrogi sprzęt, który pomoże zmierzyć temperaturę u osób dorosłych oraz dzieci. Nie trzeba wymieniać w nim baterii. 

Na jakie jeszcze termometry można się zdecydować?

Do mierzenia gorączki można wykorzystywać termometry:

  • paskowe – używa się ich na czole, na którym umieszcza się specjalny pasek. Atutem tego rozwiązania jest szybkie odczytanie uzyskiwanego wyniku,
  • elektroniczny klasyczny – posiada w sobie elektroniczny wyświetlacz, na którym można bez problemów odczytywać wyniki pomiarów. Działa bardzo szybko i niezawodnie, zdecydowanie najwygodniejszy w użyciu, dlatego wykorzystywany jest w wielu miejscach,
  • elektroniczny na podczerwień typu
    visiofocus smart – bardziej zaawansowana wersja termometru elektronicznego. Pomiaru można dokonać na czole, czy też w uchu, w zależności od tego, kto ma jakie preferencje.

Rodzajów termometrów do mierzenia gorączki jest więc bardzo dużo, dlatego domownicy powinni się zastanowić nad tym, która opcja jest dla nich najbardziej korzystna.

Wybór termometru w zależności od miejsca pomiaru

Zainteresowani mogą wybrać termometr również pod kątem miejsca pomiaru, ponieważ można je wykonywać pod pachą, w ustach, za uchem, w uchu, na czole, czy też w obszarze rektalnym. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne właściwości posiadają termometry elektroniczne, zarówno te klasyczne, jak i wykorzystujące działanie podczerwieni. Są jednak nieco droższe, niż tradycyjne szklane urządzenie, jednak zapewniają większą wygodę i precyzyjne podawanie wyników, niezależnie od tego, w jakim miejscu dokona się pomiaru. Dbając o swoje zdrowie, na termometrach nie powinno się jednak oszczędzać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *